Czemu zespół cieśni nadgarstka staje się często występującym schorzeniem u biurowych pracowników, jakimi sposobami się leczy

wakacje - pejzaż
Wielu osobom wydaje się, że pracownicy biurowi mają przyjemną i lekką pracę, za bardzo nie zagrażającą ich bezpieczeństwu. Faktycznie na terenie biura jest faktycznie ciężko o jakiś bardziej poważny wypadek, co nie oznacza bynajmniej, że nic się nie przydarzy.

Zdecydowanie poważniejszym problemem są najróżniejsze schorzenia wiążące się z długim przesiadywaniem na krześle i pisaniem na klawiaturze. W którymś momencie mogą się pojawić kłopoty z żylakami i kręgosłupem, a mniej znanym, lecz bardzo kłopotliwym schorzeniem jest zespół cieśni nadgarstka. Będzie się on objawiał głównie u ludzi w średnim wieku. Przeważnie jego przyczyną będzie długotrwałe wygięcie dłoni podczas pracy, lecz również niekiedy może być spowodowany mechanicznymi uszkodzeniami, na przykład podczas cięższej pracy. Objawy cieśni są dość charakterystyczne, więc stosunkowo łatwo je zauważyć. Początkowo co jakiś czas pojawia się ból w nocy, a wraz z pogłębianiem się objawów także podczas dnia. Kolejnym etapem są postępujące problemy z robieniem czynności związanych z większą precyzją, a nawet utrzymywaniem przedmiotów w ręce.

wakacje - pejzaż
Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym większym mieście bez problemów znajdzie się klinikę, w jakiej się go wykona, nie ma przy tym potrzeby dłuższej hospitalizacji. Tego typu kliniki oferują całościowe usługi wiążące się z leczeniem rozmaitych schorzeń, między innymi można w nich również przeprowadzić leczenie ran wrocław.

Zespół cieśni we wczesnym etapie jest możliwy do wyleczenia bez przymusu wykonywania operacji. Dlatego też niezwykle istotne będzie, żeby już przy wystąpieniu pierwszych objawów udać się do lekarza, który dokładnie wszystko zbada i zaproponuje odpowiednie leczenie. We wczesnych stadiach będzie to podawanie przeciwzapalnych leków, ultradźwięki lub fizykoterapia. W połączeniu ze specjalnymi ćwiczeniami i zmianą sposobu pracy powinny dać pożądany rezultat. Jednak jeżeli nie pomogą, to konieczne okazać się może wykonanie zabiegu chirurgicznego, na szczęście nie będzie on jakoś bardzo inwazyjny i skomplikowany.