Czy znalazłyśmy odpowiedni biustonosz dla matek karmiących? Laktator elektryczny znacznie ułatwia życie

Biustonosz i stanik do karmienia piersią
Kiedy w familii pojawia się małe dziecko, należy się dobrze przygotować na jego przywitanie. Tak żeby miało zagwarantowane wszystko co potrzebne, lecz też, żeby mama czuła się odpowiednio oraz posiadała wszystko, co może mocno usprawnić jej życie. Przez to właśnie potrzeba popatrzeć jakie dodatki okazują się być tu proponowane, tak aby mieć pewność, że uda nam się wyszukać te najlepsze.

Droższe sprzęty, takie jak wózek, fotelik do auta, łóżeczko, czy bujaczek stanowią poniekąd pierwszą potrzebę i mają priorytet jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Należy więc skupić się na właściwościach mniej oczywistych i nietypowych, które mimo wszystko czasem mogą okazać się kluczowe, gdy chodzi o komfort niemowlęcia oraz jego rodziców.
Jeśli młoda mama chce karmić swoje niemowlę piersią, może rozważyć sprawdzenie oferty akcesoriów potrzebnych przy laktacji. Pozornie wydawałoby się, że niektóre z nich to nieprzydatne gadżety, jak na przykład odciągacz pokarmu. Jednakże w tym konkretnym wypadku jest inaczej. Odpowiedni odciągacz może wydajnie pomóc młodej mamie tak w pobudzaniu czy podtrzymaniu laktacji, jak i ustrzec przed konsekwencjami tzw. nawału pokarmu lub jego zastoju. Dlatego dobrze jest wyposażyć się w porządny odciągacz pokarmu, aby ubezpieczyć się w przypadku, gdy maluszek nie ma ochoty jeść z piersi, a pokarm zbiera się w zawrotnym tempie.

Jaki powinien okazać się być biustonosz dla matek karmiących? Jak przedstawia się biustonosz dla matek karmiących?

mama z dzieckiem
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym wyborem w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia (mambi.pl). Jest to część bielizny, która musi być praktyczna oraz wygodna, ponieważ młoda matka będzie go ubierać przez parę (lub kilkanaście!) kolejnych miesięcy tak za dnia, jak i nocą. Z tego powodu w celu trafnego doboru biustonosza warto wybrać się do profesjonalnego sklepu z bielizną laktacyjną. Odpowiednio dobrany stanik do karmienia musi zagwarantować zarówno wysoki komfort noszenia mamie, jak i łatwy dostęp do piersi dziecku. Innym ułatwieniem dla matek, które mają problemy z nawałem pokarmowym będą specjalne wkładki ochronne do stanika. Są one łatwe w użyciu, wykonane z naturalnych surowców i dostępne praktycznie w każdym większym sklepie. Efektywnie wchłaniają nadmiar pokarmu zapobiegając przemoczeniu stanika.

Początkujące mamy, które rozważają karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka matki niemowlak otrzymuje mieszankę mleka sztucznego, mogą także zakupić laktator elektryczny (kliknij aby przejść do sklepu). Jest to przyrząd, który za pomocą nieznacznego podciśnienia odciąga pokarm z piersi do specjalnego pojemniczka, z którego po przykręceniu specjalnego smoczka może korzystać wygłodzony brzdąc. Pokarm można także zamrozić i trzymać na wyjątkowe okazje, takie jak zapalenie piersi czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie odróżnia się od ręcznego zasadą działania, ale jedynie tym, że działa na prąd i zasysa pokarm bez potrzeby „pompowania”, czyli zaciskania uchwytu na ręcznym laktatorze.

Dzięki temu rodzice zyskują jednocześnie większą kontrolę w razie, gdyby z dzieckiem stało się coś niedobrego, jak również duży spokój i swobodę, ponieważ nie są zmuszeni co rusz pochylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy uśpione maleństwo oddycha prawidłowo.