Jak dbać o zęby i dziąsła

zęby - usługi dentystyczne
Co prawda coraz w wyższym stopniu interesujemy się własnymi zębami a także tym, w jaki sposób o nie troszczyć się, jednak generalnie rzecz biorąc stan naszych zębów zostawia wiele do życzenia. Z jakimi problemami dotyczącymi zębów przychodzą osoby do dentysty?

Najczęstszym ambarasem są schorzenia dziąseł. Pacjenci uskarżają się na ból dziąseł, krwawienie, twierdząc, że nie mają na to miernego wpływu, że dzieje się to nie z ich przewinienia. Prawda natomiast jest taka, że choroby przyzębia jedynie w ok. 2 procentach mają podłoże genetyczne ( to paradentoza prawdziwa), cała reszta dolegliwości, które pacjenci zwykle definiują mianem paradentozy, to stany zapalne przyzębia powodowane gromadzącą się płytką nazębną.

W jaki sposób dbać o dziąsła jak też zęby, aby zapobiec tymże problemom? Płytka jak też kamień nazębny są kłopotem, z którym sami możemy sobie poradzić jak też zapobiegać przez dokładne czyszczenie ząbków. Dobrze jest je myć po każdym, najmniejszym posiłku, czyszcząc je minimum trzy minuty. Statystycznie Polak myje zęby o wiele krócej. Powinniśmy także, raz na dzień (najpoprawniej wieczorem), po wyszczotkowaniu, powoli i delikatnie wynitkować ząbki jak też wykonywać te czynności na tyle skrupulatnie, aby płytka nazębna, która osadziła się na ząbkach, została błyskawicznie wyeliminowana. Jeżeli ulegnie ona mineralizacji na skutek zaniedbania, przeistoczy się w twardy kamień nazębny i trzeba będzie pójść do stomatologa, by go usunął. W owym celu w wyszukiwarkę wpisujemy stomatologia szczecin (jeżeli zamieszkujemy w Szczecinie).

usługi dentystyczne
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Znacząca jest technika szczotkowania ząbków, należy czyścić je ostrożnie, z wyczuciem, i nie czyścić mocno, co grozi powstawaniem ubytków klinowych. Dzieci powinny czyścić zęby ruchem okrężnym, dorośli stosować szczotkowanie strategią wymiatania. Po nitkowaniu musimy jeszcze przepłukać jamę usta płynem do tego określonym, jaki dociera tam, gdzie nie dociera ani szczoteczka, ani nitka. Jeśli będziemy w ten sposób troszczyć się o ząbki, implantolog nam nie groźny.

Jeśli nie mamy dolegliwości w obszarze jamy ustnej, wyselekcjonujmy pastę taką, jaka nam odpowiada smakowo. Rekomenduje się pasty z fluorem, jednakże kiedy mieszkamy w rejonie kraju, w którym fluoru jest za dużo, używajmy pasty bez niego.