Jak dostosować budynek do wymagań osób niepełnosprawnych?

Winda
Czy poszukujemy windy by pokonać schody?

W takiej sytuacji, w przypadku awarii będzie okazja bezzwłocznie poinformować o wszystkim mechaników, jacy zajmą się naprawą wind. Warto to posiadać na uwadze, bo kiedyś naprawa windy pochłaniała mnóstwo czasu. Aktualnie zaś jest to łatwiejsze. Naturalnie, będzie to wynikać to z uprzednio wspomnianej prostej konstrukcji windy, wspartej na innowacyjnych formułach.

Między innymi powinniśmy się zorientować, jakie mamy możliwości. Jest wiele rozwiązań, które umożliwią dostęp do lokalu przez osoby nie w pełni sprawne, aczkolwiek nie za każdym razem ich wykorzystanie jest możliwe. Czasem najlepszym rozwiązaniem będą platformy przyschodowe (dobra strona), a czasem specjalistyczne podjazdy. Dużo zależy od tego, jak dużą gotówką dysponujemy i na jakie działania pozwala nam sytuacja. Żeby odnaleźć najwłaściwsze rozwiązanie, winniśmy się skonsultować ze specjalistami, którzy trudnią się wykonywaniem tego rodzaju inwestycji.

Winda przemysłowa
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Odnalezienie firmy, która pomoże nam dostosować budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych nie będzie nazbyt dużym problemem. Wystarczy tylko chwila poszukiwań i wybór jednego podmiotu. Co istotne, nie winniśmy się decydować na przypadkowe wybory, ponieważ mogą nas rzeczywiście dużo kosztować. Rozsądniej sugerować się poleceniami oraz komentarzami na temat konkretnych przedsiębiorstw. Poprosić o nie można naszych bliskich lub spróbować odszukać w sieci. Jak dużo kosztują windy dla niepełnosprawnych i alternatywne rozwiązania, które mogą nas zaintrygować?

Z kolei, w obiektach użyteczności publicznej najczęściej wybierze się windy schodowe (moje źródła) z jakich zrobi użytek się wszędzie, gdzie poza przewozem ludzi da się też przewozić różnego rodzaju towary. Tego typu winda powinna posiadać większe zabezpieczenia, a do tego musi także wyróżniać się uodpornieniem na uszkodzenia mechaniczne. Na każdej windzie, niezależnie od tego czy chodzi o model osobowy, albo do obiektów gospodarczych powinny być umieszczone informacje co do serwisu napraw.

Platforma porusza się na prowadnicach przymocowanych do ściany, wystarczy na nią wjechać, uruchomić sterowanie i sprawnie ruszyć do góry czy w dół. Na podobnej zasadzie funkcjonują windy schodowe, w nich z kolei często używanym rozwiązaniem będą wygodne krzesła, na jakich można wjechać do góry.