Jak w dzisiejszych czasach dobrze dbać o higienę zębów?

zęby
Prawidłowa pielęgnacja uzębienia jest niezbędna. Dzięki temu nie stracimy idealnego uśmiechu, a nasze zęby będą przez długi czas zdrowe. Żeby prawidłowo zadbać o higienę uzębienia i dziąseł, trzeba nauczyć się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł szczotkować zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak odpowiednio je odżywiać, aby nie mieć problemów. Żeby nie uszkodzić dziąseł powinniśmy wybierać delikatne szczoteczki do zębów. Szczoteczka musi być wymieniana przynajmniej raz na dwa miesiące, a co jakiś okres należy ją oczyścić płynem antybakteryjnym.

zęby
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując pastę do zębów, powinniśmy uwzględniać wyłącznie preparaty z fluorem, który jest niezbędny dla pielęgnacji zdrowych zębów. Jeżeli wybierasz pastę wybielającą powinieneś wiedzieć o tym, że może ona zetrzeć szkliwo. O wiele bezpieczniejszym oraz skuteczniejszym sposobem jest wybielanie w gabinecie dentystycznym. Bardzo dokładnie należy szczotkować zęby w okolicach siódemek i ósemek (więcej tutaj), ponieważ to głównie w tych okolicach naszego uzębienia najczęściej chowają się resztki jedzenia, które mogą powodować psucie się zębów. Szczotkowanie zębów musi obejmować także dziąsła, podniebienie i język.

W ten sposób można raz na zawsze usunąć różne pozostałości pożywienia i bakterie. Po wyczyszczeniu zębów warto jest stosować dodatkowo płukanki antybakteryjne, najlepiej zawierające fluor. Nie tylko efektywnie usuwają bakterie, ale oprócz tego idealnie odświeżają oddech. Poza szczoteczką i płynem do płukania jamy ustnej warto jest używać profesjonalne przybory, jakie pozwolą nam perfekcyjnie zadbać o naszą jamę ustną. Materiały stomatologiczne jakie mogą nam się przydać to np. nić dentystyczna, z której należy korzystać praktycznie codziennie – www.

zęby
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności ważne jest używanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeżeli preferujemy bardziej zaawansowany sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, który idealnie oczyści kłopotliwą przestrzeń pomiędzy zębami. Takie urządzenie jest zdecydowanie skuteczniejszą alternatywą dla tradycyjnych nici dentystycznych. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych ważny jest również styl życia, jaki prowadzimy. Ogromny wpływ na nasze zęby może mieć m.in. nasza dieta, ilość wypijanej codziennie kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. W tym miejscu jest ogromny wybór akcesoriów dentystycznych.