Jak w końcu schudnąć? Skorzystaj z porad profesjonalnego indywidualnego trenera

trener personalny poznań
Na obniżenie swojej wagi decydujemy się przeważnie ze względów estetycznych. Wiosną staramy się zrzucić nadprogramową wagę, by w trakcie upalnych i słonecznych dni bez kompleksów wyruszyć na plażę. Co zrobić, by odchudzanie było nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla naszego zdrowia?

Jak skutecznie się odchudzić?
Źródło: pixabay.com

Jeśli natomiast brakuje nam rozeznania jak powinien wyglądać taki jadłospis, warto wybrać się do dietetyka. Specjalista od spraw żywienia pomoże dobrać konkretne składniki i podpowie jakie potrawy w naszym przypadku będą najkorzystniejsze. Ponadto może on podać przepisy na błyskawiczne, a jednocześnie zdrowe dania, które przyrządzić możemy w krótkim czasie i zabrać ze sobą do pracy. Warto wiedzieć, że dietetyk sportowy (więcej ciekawych wskazówek pod tym linkiem) to nie tylko żywienie umożliwiające schudnięcie, ale zapewniające też organizmowi wszystko, co jest mu niezbędne do utrzymania należytej formy. Specjalista od żywienia podczas przygotowywania menu uwzględni tryb życia i zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Nie tylko dieta…

Trener personalny pomoże Ci z utratą wagi
Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie diety odchudzającej warto zmienić także obrany tryb życia. Nie chodzi wyłącznie o to, żeby zrezygnować z tłustych przekąsek, słodyczy oraz niezdrowego jedzenia typu fast-food, ale warto wyrobić w sobie również nawyk regularnego ćwiczenia. Wielu osobom niełatwo jest zmotywować się do odpowiedniej aktywności. Wówczas wesprzeć nas może indywidualny trener – zapoznaj się z MaxProgress. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które do tej pory nie bywały na siłowni i nie mają pojęcia, jak korzystać z poszczególnych urządzeń do ćwiczeń. Ponadto trener personalny Poznań podpowie które mięśnie warto wzmacniać i w jaki sposób najszybciej zgubimy niechcianą oponkę wokół brzucha.

Nie można rzecz jasna zapominać, że aktywność fizyczna nie tylko zapewnia zgrabną sylwetkę czy też dobrą kondycję, ale także ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Regularne ćwiczenia wpływają pozytywnie na odporność i pomagają uchronić się przed rozmaitego typu chorobami. Poza tym aktywność fizyczna sprzyja pojawianiu się endorfiny nazywanej hormonem szczęścia.