Obolały kręgosłup katorgą w czasie treningu, czyli możliwości na natychmiastową ulgę.

masaż
Masaż sportowy kierowany jest do osób, które systematycznie uprawiają sporty. W swych technikach podobny do masażu klasycznego, jednak wykonywany jest o wiele bardziej energicznie oraz z większą mocą. Pomaga zapobiegać kontuzjom, anuluje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

ciało - odbitka
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze najlepiej jest wykonać badania, gdyż kluczowe jest to, aby orientować się dokładnie co jest źródłem bólu. Najważniejsze to nie wykonywać żadnych masaży samemu szczególnie, że nie mamy pojęcia, czy to nie wpłynie na sytuację jeszcze gorzej. Sportowcy w takich sytuacjach mają przez specjalistów często przeprowadzany masaż sportowy (tutaj przeczytasz więcej). Przynosi on ulgę w trakcie cierpienia. Jest on wykonywany w czasie przeprowadzonego treningu, bo jednocześnie spełnia też funkcje relaksacyjne, ogrzewające i zapobiega zakwasom, które mogą wystąpić podczas treningów. Chroni przed również innym kontuzjom i urazom, które mogą wystąpić w trakcie ćwiczeń. Masaż ten ma przeróżnetypy, ponieważ skupia się na różnych obszarach ciała, które są bolesne przez stres, przemęczenie oraz intensywne ruchy. Jest on traktowany jako środek pomocniczy przy profesjonalnych ćwiczeniach. Powinni z tego brać przykład również sportowcy amatorzy, którzy zaniedbując swoje ciało mogą tego później żałować. A co jeśli się nastąpi kontuzja? Właściwym i powszechnym sposobem jest taping sportowy. Polega on na okryciu specjalnymi taśmami ciała na miejscach, które są obolałe. Korzysta się do tego sztywnych taśm które pozwalają na unieruchomienie stawu, korygują jego ustawienie i równocześnie utrzymują stabilnie. Efektem stosowania takich taśm jest usunięcie bólu oraz przyspieszenie regeneracji uszkodzonych obszarów ciała. Podstawą do stosowania z takich taśm jest z pewnością badanie, które powie, iż są one potrzebne. Obklejanie robi tylko fizjoterapeuta, ponieważ konieczna jest tutaj rzetelna wiedza w dziedzinie medycznej.

Zapoznaj się z pełną ofertą na stronie Masażysta we Wrocławiu!

Sportowcy szczególnie są narażeni na uleganie kontuzjom, z tego powodu też nie mogą zapominać o niektórych elementach, które są bardzo ważne w rozgrzewce. Jeśli konkretny masaż nie zostanie wykonany, skutkiem możemy być naderwany mięsień lub ścięgno, co będzie posiadało skutek w następnych zawodach profesjonalisty.