Zabiegi, które zmniejszą zmarszczki

Lekarz
Krem przeciwzmarszczkowy, dobrze dobrany do potrzeb skóry na pewno zahamuje pojawienie się zmarszczek. Jednakże zabieg profesjonalny może sprawić o wiele więcej, jest w stanie wyraźnie ująć lat. Przedstawiamy kilka sposobów na odmładzanie w gabinecie.

Medycyna estetyczna
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

Face Lifting, a więc odmładzanie z pomocą prądu. Po przemyciu skóry kosmetyczka sytuuje w wyznaczonych miejscach na twarzy elektrody oraz programuje urządzenie, które przesyła impulsy prądu. Inicjują one skurcze przeróżnych mięśni buzi, co jest dla nich specyficzną gimnastyką. W toku zabiegu nie ma żadnych nieprzyjemnych odczuć – bodźce powodują co najwyżej lekkie szczypanie. Później kosmetyczka aplikuje na buzię ampułkę o działaniu liftingującym oraz kładzie maskę kolagenową z drobinkami złota. Efekt zabiegu jest wspaniały – poprawia się owal buzi, znikają obrzęki pod oczami, natomiast skóra jest gładka. Wbij w laptop zwrot: lekarze medycyny estetycznej kraków aby odnaleźć gabinet medycyny estetycznej w swym mieście.

Titan – naprężanie skóry promieniami podczerwieni. Titan emituje dużej mocy promieniowanie, jakie podgrzewa skórę na głębokość do 3 mm. W rezultacie podrażnione włókna kolagenowe odbudowują się oraz odzyskują dawną sprężystość. Zaleca się 2 zabiegi co 4 tygodnie i jeden przypominający po upływie roku. Kosmetyczka nakłada na buzię schładzający żel. Porusza głowicą wydzielającą promienie podczerwieni po wyselekcjonowanym obszarze buzi. Pojedynczy impuls trwa ok. 3 sekund oraz jest postrzegalny jako ciepło o różnym natężeniu – zależy to od czułości skóry. Uczucie rozgrzania mija prędko, a nieduże zaczerwienienie i uczucie ściągnięcia mogą utrzymywać się kilkanaście godzin. Zabieg jest pewny, nie narusza otaczających tkanek. Możesz go wykonywać latem, opalenizna nie jest problemem. Wyłącznie ciąża, schorzenia nowotworowe i skórne stanowią przeciwwskazanie.

Co zaś oferuje nam gabinet medycyny estetycznej? Usługi z zakresu medycyny estetycznej to m.in. botoks, wypełnianie zmarszczek oraz kwas hialuronowy. Toksyna botulinowa, mieniona potocznie botoksem, jest naturalną neurotoksyną wytwarzaną przez wyizolowane szczepy mikroorganizmów. Stosowana jest w medycynie estetycznej do zabiegów likwidowania zmarszczek a także terapii nadpotliwości. Działanie botoksu zaczyna być dostrzegalne po mniej więcej 48-72 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Jednakże ostateczne rezultaty możemy obserwować po około 10-14 dniach. Całościowy rezultat utrzymuje się 4-6 miesięcy.