Przykłady ciekawych, nieinwazyjnych sposobów zmniejszających zmarszczki. Dlaczego dobrze jest orientować się w aktualnych trendach dermatologi estetycznej?

Sprzęt dentystyczny
Chcąc zatrzymać upływający czas, panie często decydują się na różne inwazyjne metody odmładzania swojego wyglądu. Natomiast dzisiaj jest tak dużo możliwości, by spłycić zmarszczki, iż wcale nie trzeba używać skalpela. Jakiego rodzaju metody są z pewnością godne uwagi?

Jedną z tego typu metod jest wypełnianie kwasem hialuronowym zmarszczek w obrębie twarzy. Substancja taka jest obecnie jedną z najbardziej powszechnych. Występuje ona bowiem normalnie w młodej skórze, jednak z czasem ubywa jej, przez co robią się zmarszczki czy zniekształca kontur twarzy. Z tego powodu też, uzupełniamy jej ilość przez wstrzykiwanie jej w skórę pod postacią przezroczystego żelu. Zabieg ten nie wymaga specjalnie przygotowywania się do niego przez pacjenta. Interesujące jest to, że podawane są różnego rodzaju odmiany takiego kwasu w zależności od tego, jak głęboko jest on wstrzykiwany. Na głębsze warstwy skóry bowiem trzeba użyć innego aniżeli na te płytkie. Skórę przed takim wstrzykiwaniem najczęściej znieczula się dla lepszego komfortu. Zabieg taki trwa około pół godziny. Wiele kobiet będzie z pewnością zadowolonych z tego, że rezultat jest widoczny zaraz. Skóra po zabiegu jest tylko delikatnie czerwona, dlatego można już na drugi dzień iść normalnie do pracy.

image - urlop
Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym ciekawym sposobem na odjęcie sobie dobrych paru lat są nici liftingujące. Jest to taki zabieg, do którego nie potrzebny jest skalpel, natomiast daje doskonałe rezultaty. Specjalne nici wprowadzane są pod skórę przy użyciu znieczulenia miejscowego. Z tego powodu nie odczuwamy żadnego bólu podczas tego typu zabiegu. Używa się w czasie zabiegu cienkich igieł. Zabieg ten trwa od piętnastu minut do maksymalnie godziny, zależnie od tego, jakiego rodzaju partiami ciała chcielibyśmy się zająć. Takie pierwsze pozytywne rezultaty widoczne są już od razu.

Natomiast na większe trzeba poczekać mniej więcej półtora miesiąca. Po tym czasie bowiem dochodzą do tego jeszcze efekty na skutek produkowania kolagenu czy elastanu w tkankach skórnych, na skutek oddziaływania wszytych nici. Dobra informacja jest również taka, iż już następnego dnia po zabiegu możemy iść do pracy. Jak widać obecny rynek dermatologii kosmetycznej szybko się zmienia, z tego powodu warto śledzić dzisiejsze trendy. Zanim bowiem podejmiemy decyzję co do radykalnych metod, dobrze jest zapytać o inne, nieinwazyjne sposoby poprawy urody.